Inauguracja lotów do Frankfurtu – relacja

4
1807
Tort serwowany był przez kapitanów Airbusa
Egzotyczne wakacje

20140703_102147W dniu dzisiejszym nasze lotnisko po raz pierwszy przyjęło na swojej płycie rejsowy samolot linii Lufthansa. Jeszcze przed salwą wodną Airbusa A319 na płycie, w terminalu dało się wyczuć podniosłość chwili. Dzięki otwarciu tego połączenia z jednym z największych hubów przesiadkowych w Europie mieszkańcy naszego regionu otrzymali możliwość podróżowania nie tylko do Niemiec a przede wszystkim do portów lotniczych m.in. do USA, Izraela oraz wszystkich europejskich stolic bezpośrednio z Lublina. Trasa Lublin-Frankfurt będzie obsługiwana 2 razy w tygodniu – we wtorki i niedziele.

Dla pierwszych pasażerów wylatujących do Frankfurtu podczas uroczystej odprawy przygrywał kwartet smyczkowy, wszyscy oni otrzymali również pamiątkowe medale oraz drobne upominki.

Każdy z pasażerów otrzymał pamiątkowy medal
Każdy z pasażerów otrzymał pamiątkowy medal

20140703_111414Lądowanie Airbusa obyło się bez przeszkód około godziny 12:05 a wcześniej wspomniany salut wodny możecie podziwiać na filmiku znajdującym się poniżej. Liczba pasażerów, którzy przylecieli do Lublina wyniosła wedle moich obliczeń około 64 osób (wraz z dziećmi). Dodatkowo na pokładzie znalazło się kilkanaście osób z działu operacyjnego przewoźnika z centrali w Wiedniu.

Pracownicy Lufthansy z centrali w Wiedniu
Pracownicy Lufthansy z centrali w Wiedniu

Tort serwowany był przez kapitanów Airbusa
Tort serwowany był przez kapitanów Airbusa

20140703_121443Inauguracja lotów zgromadziła na terenie PLL wysokich przedstawicieli Lufthansy : Pana Barta Buyse – Dyrektora Generalnego w Polsce oraz Pana Ofer Kischa – Dyrektora Generalnego na region Europy Środkowej. Panowie wraz z Panem Prezydentem Krzysztofem Żukiem wzięli udział w specjalnej z tej okazji zwołanej konferencji prasowej.  W czasie jej dowiedzieliśmy się, iż Lufthansa ewentualne rozszerzenie siatki połączeń z Lublina (zwiększenie liczby lotów do Frankfurtu oraz uruchomienie połączeń do drugiego  głównego hubu w Monachium) może mieć miejsce w przyszłym sezonie letnim.

Osoby narzekających na zbyt wolne otwieranie nowych połączeń oraz ich małą ilość powinny zwrócić uwagę na wypowiedź Pana Kischa dotycząca negocjacji i przygotowań do uruchomienia nowego połączenia. Trwały one około roku czasu (w czasie ich trwania delegacja Lufthansy gościła w Lublinie) i wymagały dogłębnej analizy i badań przeprowadzonych między innymi przez obecnych w dniu dzisiejszym na LUZie pracowników centrali z Wiednia. Uczestnicy konferencji zgodnie stwierdzili, iż okres ten nie należał do długich a podjęcie pozytywnej decyzji ułatwiła bardzo dobra współpraca z władzami lotniska jak i miasta.

Zapis video z konferencji zostanie opublikowany w dniu jutrzejszym.

Pełna galeria zdjęć z tego wydarzenia:

[nggallery id=40]

4 KOMENTARZE

  1. Ciekawe że, stałego przejścia nie ma, choć myślałem że będzie od lipca, a jednak Lufthansa, która stawiała warunek rozpoczęcia lotów od utworzenia takiego przejścia rozpoczęła loty

Leave a Reply