5 powodów dlaczego warto odwiedzić Mediolan

0
3415

Dzięki liniom easyJet, które podjęły decyzję o uruchomieniu trasy z Lublina do Mediolanu  odzyskaliśmy wreszcie bezpośrednie połączenie z Włochami. Aby jeszcze bardziej zachęcić do skorzystania z najmłodszego połączenia z Lotniska w Lublinie przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik dlaczego warto odwiedzić stolicę Lombardii. Zdjęcia oraz opisy pochodzą z doskonałej strony wheremilan.com gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji i rad odnośnie planowania podróży do tego drugiego co do wielkości włoskiego miasta. Gorąco zapraszamy od samodzielnego odkrywania wszystkich tajemnic Mediolanu, których jest naprawdę niezliczona ilość.

1Zabytki i architektura

Zwiedzanie Mediolanu warto rozpocząć od centrum i placu Piazza Duomo gdzie znajduje się symbol miasta Katedra Narodzin św. Marii. Ta gotycka marmurowa katedra, jedna z najbardziej znanych budowli we Włoszech i w Europie należy do największych kościołów na świecie.

Tuż przy Piazza Duomo znajduje się również XIX-wieczna galeria handlowa Vittorio Emanuele II , która uważana jest za najstarszą galerię handlową na świecie.

2Moda i zakupy

Mediolan nierozerwalnie kojarzy się z modą i zakupami. Co prawda 6 największych outletów znajduje się za miastem (dostaniecie się tam za pomocą autobusa – więcej informacji znajdziecie na wcześniej wspomnianiej stronie Where Milan). W mieście znajduje się również wart waszej uwagi sklep wyprzedażowy – The Highline Outlet w centrum przy Corso Vittoria Emanuele II 30.

Jeśli macie zaś ochotę wziąć udział w święcie mody jakim jest Tydzień Mody w Mediolanie to warto koniecznie zarezerwujcie się wolny czas na przełomie lutego / marca oraz września / października.

3Sport

Obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego fana sportu będzie wizyta na stadionie San Siro. Jest on jednym z największych stadionów na świecie i może pomieścić ok. 85 tysięcy kibiców.

4Jedzenie

Miłośnicy kuchni włoskiej w czasie wizyty w Lombardii powinny móc zaspokoić wszystkie swoje kulinarne zachcianki i smaki. Warto spróbować lokalne specjały z których słynie Mediolan takie jak Risotto allo Zafferano oraz kotlet przypominający nasz schabowy Cotoletta alla milanese.

5Sztuka i kultura

W mieście znajduje się wiele muzeów oraz dzieł sztuki z których jednym najsłynniejszych jest obraz Ostatnia Wieczerza pędzla Leonarda da Vinci wykonane w refektarzu klasztoru dominikanów przy bazylice Santa Maria delle Grazie.

Wizyta w operze La Scala powinna być ukoronowaniem wizyty w Mediolanie dla miłośników muzyki. Turyści, którzy chcieliby po prostu zobaczyć wnętrza najsłynniejszej sceny operowej świata  i poznać jej historię mogą również odwiedzić Muzeum La Scala.

Leave a Reply