Biznes lotniczy i nowe kierunki – jakie reguły rządzą w lotnictwie

0
1252
Egzotyczne wakacje

Ilekroć na łamach mediów pojawiają się informacje o zmianach w siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin dokonywane przez linie lotnicze w komentarzach do tych artykułów pojawiają się setki wypowiedzi zawiedzionych mieszkańców naszego regionu.

Większość podróżnych zadaje pytania odnośnie uruchomienia ich wymarzonych kierunków bądź wyraża swoje zaniepokojenie brakiem przywrócenia dawniej obsługiwanych tras, najbardziej radykalni kwestionują zaś całkowicie sens istnienia lotniska (sic) i dopłacania do jego działalności.

Zawsze w miarę możliwości oraz stanu naszej wiedzy staramy się odpowiadać na wypowiedzi naszych czytelników w sposób rzeczowy i zrozumiały. Złożoność biznesu lotniczego nie pozwala nam jednak na wyczerpanie tematu podczas tego typu krótkich acz czasami bardzo żarliwych dyskusji.

Wyjaśnienie tych zawiłości można jedynie próbować dokonać w dłuższej formie – takiego zadania podjął się nasz dobry znajomy Pan Tomasz Futyma na swoim blogu w tekście Nowe połączenia z Lublina. W kompleksowej analizie autor wskazał wiele czynników, które decydują o uruchomianiu przez linie lotnicze nowych połączeń oraz ich opłacalności. Wszystkie osoby zainteresowane tematem lotnictwa serdecznie zapraszam do lektury.

Dodatkowo zachęcam do zapoznania się ze wpisem z naszej strony pochodzącym z roku 2013 dotyczącym tego samego zagadnienia.

 

Rozważania na temat nowych połączeń z Lublina

Leave a Reply