BMI regional ogłasza upadłość – likwidacja połączenia do Monachium

0
1369
Egzotyczne wakacje

Z przykrością informujemy, że linia lotnicza British Midland Regional Limited z dniem 16 lutego 2019 roku przestała obsługiwać wszystkie swoje połączenia, w tym także wykonywane na trasie z Lublina do Monachium. Według informacji przekazanych przez BMI ma to związek z rosnącymi cenami paliw oraz trudną sytuacją związana z brexitem, czyli wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i brakiem możliwości realizacji połączeń wewnątrz UE przez przewoźnika zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii.
W związku z tym, pasażerowie, którzy dokonali zakupu biletu za pośrednictwem jednego z partnerów linii lotniczej BMI (Lufthansa, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Loganair, Air France, Air Dolimiti) lub agenta turystycznego powinni skontaktować się z bezpośrednio z odpowiednią linią lotniczą lub agentem, w celu zmiany trasy przelotu.
Pasażerowie, który opłacili lot za pomocą karty kredytowej lub debetowej bezpośrednio na stronie linii lotniczej BMI powinni się niezwłocznie skontaktować bezpośrednio z bankiem w celu uzyskania informacji na temat możliwości uzyskania zwrotu poniesionych kosztów. Więcej informacji znajduje się na stronie www.theukcardsassociation.org.uk
Ponadto pasażerowie, którzy wykupili ubezpieczenie podróżne powinni skontaktować się niezwłocznie z firmą ubezpieczeniową w celu uzyskania informacji na temat możliwości uzyskania zwrotu kosztów związanych z odwołanym lotem jak również ewentualną dalszą procedurą.
Pełny komunikat linii BMI znajduje się na stronie: https://www.flybmi.com/pl lub na portalu FB: https://m.facebook.com/messages/read/…
Jednocześnie Port Lotniczy Lublin informuje, że posiada codzienne połączenie przesiadkowe przez Warszawę i od dłuższego czasu zabiega o to, aby ilość tych połączeń była zwiększona. Informacje o zmianach w dostępności połączeń przesiadkowych będą podawane w odrębnych komunikatach prasowych i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Leave a Reply