Decyzja o stałym przejściu granicznym podjęta

20
2364
Egzotyczne wakacje

Jak donosi Kurier Lubelski w dniu 5 listopada  Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, które uruchamia całodobowe przejście graniczne na lubelskim lotnisku. Wedle słów ministra skarbu Pana Włodzimierza Karpińskiego stałe przejście graniczne zacznie działać najpóźniej na początku przyszłego roku.

Wedle słów Pana Piotra Jankowskiego rzecznika prasowego Portu Lotniczego podczas rozmów z przewoźnikami dotyczącymi regularnych połączeń, pojawiały się pytania o stałe przejście graniczne. Dla niektórych linii to jeden z warunków uruchomienia lotów.

Dodatkowo takie rozwiązanie jest ważne m.in. dla ruchu samolotów prywatnych, zwłaszcza tych spoza strefy Schengen. Ich właściciele, aby lądować w Porcie Lotniczym Lublin, nie będą już musieli zapowiadać się dużo wcześniej, co jest sporą niedogodnością.

20 KOMENTARZE

  1. Brawo.Świetne wieści.Teraz należy zawalczyć o to,aby jakaś linia np. Eurolot, Carpatair a może Wizzair zbazowała na LUZ jakiś swój samolot. Cieszę się, że nasz port regionalny wciąż się rozwija. Co do przekierowań do LUZ z innych lotnisk, to będzie trudno.Położenie naszego portu jest niefortunne, na wschodzie.Mało kto słyszał o tej części Polski na świecie. Mówi się głównie o Warszawie i Krakowie.

  2. Połączenie Lublin-Warszawa i z powrotem wciąż jest w systemie rezerwacyjnym Eurolotu.Można kupić bilety na grudzień.Tak więc nic się nie skończyło. To raczej odwołany lot z powodu mgły.
    Trzeba jednak trzymać kciuki za Eurolot, aby go “nie uziemili”, bo byłaby to spora strata dla LUZ.

  3. Nie sądzę, że kiedykolwiek przekierują jakiś samolot do Lublina. Gdy w WAW nie ma warunków to kierują do Łodzi, zaś gdy w Rzeszowie mgła to kierują do Krakowa. Mało prawdopodobne, aby LUZ kiedyś “przejął jakieś PAXy”.

    • tu sie nie zgodzę,były przypadki kiedy była mgła nad Rzeszowem i Krakowem, oraz warszawą a nad Lublinem było OK, samoloty przekierowano do poznania i gdańska mimo że i tam nie było super widoczności.

  4. No to jeśli tak jest, to nie kierują, bo być może uważają, że Lublin to już nie Polska..Sam tego nie jestem w stanie zrozumieć!

  5. Wszystkie regionalne lotniska podały już nowe kierunki w sezonie letnim, a u nas cisza. Są może chociaż jakieś przecieki, czy już naprawdę nikt się Lublinem nie interesuje??

Leave a Reply