Eurowings połączy Lublin z Kolonią

0
1803
Egzotyczne wakacje

11 lutego ruszyła sprzedaż nowego połączenia z Lublin Airport. Pierwszy rejs do Kolonii (lotnisko Kolonia/Bonn) został zaplanowany na 10 czerwca 2020 r. Trasa obsługiwana będzie dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele przez Eurowings, jednego z największych tanich przewoźników w Europie, który jest członkiem Grupy Lufthansa.

 

Rejsy wykonywane będą samolotami Airbus A319, zabierającymi na pokład do 150 pasażerów według następującego rozkładu:

Środa: Kolonia 20:50 – Lublin – 22:45; Lublin 23:20 – Kolonia 01:20

Niedziela: Kolonia 05:40 – Lublin 07:35; Lublin 08:10 – Kolonia 10:10

Nowe połączenie lotnicze jest tanią i szybką alternatywą dla pasażerów podróżujących pomiędzy Polską Wschodnią a zachodnimi regionami Niemiec, ale też Luksemburgiem, Belgią czy wschodnimi regionami Francji. Kolonia, oprócz tego, że jest atrakcyjnym miastem, idealnym do zaplanowania krótkiego wyjazdu weekendowego, może być też dobrym punktem przesiadkowym dla tych pasażerów, którzy zechcą skorzystać z innych tanich połączeń Eurowings, które w Kolonii mają swój węzeł przesiadkowy.

Gorąco witamy nowego przewoźnika, członka Grupy Lufthansa na naszym lotnisku. Od ponad 7 lat konsekwentnie pracujemy nad budową siatki połączeń odpowiadającą potrzebom miasta i regionu, zarówno w zakresie połączeń o charakterze turystycznym czy pracowniczym, jak również połączeń dla ruchu służbowego i przedstawicieli biznesu. Wejście Eurowings jest kolejną propozycją, która mamy nadzieję, skłoni mieszkańców naszego regionu do skorzystania z lubelskiego lotniska. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie przyczyni się także do rozwoju sektora obsługi ruchu turystycznego, który dzięki dodatkowemu ruchowi, powinien wzbogacić się o kolejne 20-25 miejsc pracy. – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

W tym roku lotnisko planuje obsłużyć 400 tys. pasażerów, co przełoży się na utrzymanie co najmniej 400 miejsc pracy w regionie i wygeneruje pośrednie wpływy do gospodarki regionu w wysokości ok. 18 mln Euro.

Eurowings to niemiecka linia lotnicza należąca do Grupy Lufthansa, jednej z największych na świecie grup linii lotniczych. W skład floty przewoźnika wchodzi obecnie  112 samolotów, które zlokalizowane są w bazach w Niemczech, Austrii, Hiszpanii i Kosowie. Głównymi bazami operacyjnymi Eurowings są lotniska w Stuttgarcie, Kolonii i Dusseldorfie. Bilety można rezerwować na stronie www.eurowings.com oraz www.airport.lublin.pl

Leave a Reply