I urodziny Portu Lotniczego Lublin

1
1440
Egzotyczne wakacje

Dokładnie 10 dni temu – 17 grudnia 2013 roku minął rok odkąd w Porcie Lotniczym Lublin wylądował pierwszy samolot. Z tej okazji na oficjalnej stronie lotniska opublikowano krótkie podsumowanie.

W trakcie 12 miesięcy działalności z Lotniska w Lublinie skorzystało 188 369 pasażerów. Na chwilę obecną z lotniska operuje 3 przewoźników (Ryanair, Wizz Air oraz Eurolot) realizując połączenia do 5 kierunków (w lutym dołączy kolejny – Mediolan). Dodatkowo w sezonie zimowym 2012/13 udało się zrealizować czartery dla 6 831 turystów do Turcji, Bułgarii i Egiptu choć w tym momencie trzeba sobie przypomnieć, iż plany zakładały obsługę dużo większej ilości połączeń czarterowych.

Dla wszystkich osób interesujących się tematyką naszego lotniska proponuję również zapoznać się wywiadem z Panem Pawłem Cybulakiem, redaktorem naczelnym branżowego portalu pasazer.com opublikowanym na stronach Gazeta.pl. W tekście mowa jest o możliwościach rozwoju siatki połączeń oraz pada również zapowiedź, iż do lotniska przestaniemy dopłacać za 7 lat kiedy to liczba odprawianych pasażerów przekroczy wartość 700 000 osób.

Na koniec chciałbym zaprosić do obejrzenia krótkiego filmiku autorstwa Jankesa ilustrującego pierwszy rok działalności lotniska.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply