Kolejny statystyczny rekord września

5
1505
Egzotyczne wakacje

Wrzesień przyniósł kolejny rekord w działalności operacyjnej lotniska. Liczba odprawionych pasażerów wyniosła 29 328 osób i jest to najlepszy tegoroczny wynik. W porównaniu do roku 2014 zanotowany wzrost jest również imponujący i wynosi 48 %.

wykresy15_ruch_pasazerski_pl

Udało się wykonać 398 operacji lotniczych co stanowi wzrost o 24 % w stosunku do analogicznego okresu z roku ubiegłego.

wykresy15_operacje_lotnicze_pl

5 KOMENTARZE

  1. Rekord rekordem, ale czy aż tak dobrze sprzedają się bilety Wizz’arowi na trasach Bruksela, Glasgow czy Sztokholm, po cenach widać, że chyba do wypełnienia samolotu trochę brakuje, oby przewoźnik po pewnym czasie nie powiedział że obłożenie jest poniżej normy którą zakładał.

  2. Nie martw się o WIZZ. Do Oslo też na początku się słabo sprzedawały. Wciąż niestety działa efekt Modlina i Okęcia. Ludzie wolą tłuc się do Warszawy niż polecieć spod domu za trochę więcej kasy. No cóż, sami Lublinianie muszą przywyknąć do tego, że mają port lotniczy pod nosem, a to trochę chyba potrwa.

    • Może bardziej trzeba martwić się o takie dni jak dzisiaj, gęsta mgła, brak ILS2. Jeśli Wizz nie wyląduje to w łeb biorą wszystkie pozostałe loty tego przewoźnika z danego dnia. A jesienią i zimą może być tak często. Straty poniesie przewodnik, a ludzi będzie to zniechęcać do latania z tego lotniska

Leave a Reply