LOT otwiera przesiadkowe połączenie z Lublina do Warszawy

0
1654
© Krzysztof Wiśniewski http://foto.kaplus.pl/wp/
Egzotyczne wakacje

Od 3 września 2018 r. Polskie Linie Lotnicze LOT połączą Lublin z Lotniskiem Chopina w Warszawie. Połączenie dedykowane przede wszystkim dla pasażerów tranzytowych umożliwi normalną komunikację pomiędzy Lublinem a największymi ośrodkami miejskimi w Polsce. Dzięki krótkim przesiadkom w Warszawie znacząco poprawi się także oferta połączeń europejskich oraz do Ameryki Północnej. Do obsługi rejsów LOT przeznaczył samolot Bombardier Q400, na pokładzie którego znajduje się 78 foteli dla pasażerów. Ceny za bilet w obie strony zaczynają się od 169 zł.

Trasa Wylot Przylot Rozkład Okres podróży
Warszawa -Lublin (LO3965) 13:40 14:25 Poniedziałek, środa, czwartek, piątek, niedziela Od 03.09.2018
Lublin – Warszawa (LO3966) 15:10 16:00 Poniedziałek, środa, czwartek, piątek, niedziela Od 03.09.2018

 

Oferujemy naszym pasażerom najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą i Lublinem, co jest szczególnie istotne właśnie teraz, w trakcie uciążliwych inwestycji drogowych i kolejowych między tymi miastami – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u. – Rozkład został skonstruowany w ten sposób, że umożliwia pasażerom z Polski Wschodniej dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, np. na rejsy do Ameryki Północnej i do Europy Zachodniej – dodaje.

To bardzo dobra informacja dla pasażerów, zarówno dla mieszkańców naszego regionu, jak i osób przyjeżdżających tu służbowo lub turystycznie. Połączenie do Warszawy ma przede wszystkim charakter tranzytowy. Dzięki niemu podróż z Lublina do Krakowa, Gdańska czy Wrocławia zajmie mniej niż 3 godziny – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes lubelskiego lotniska.  – Do Poznania, Katowic czy Szczecina niewiele więcej. Dzięki nowemu połączeniu znika problem dostępności komunikacyjnej naszego regionu z innymi dużymi ośrodkami miejskimi w Polsce. Dzięki dobrej organizacji przesiadek w Warszawie, pasażerowie mają jeszcze lepsze możliwości podróżowania pomiędzy Lublinem a Europą i Ameryką Północną. Warto zaznaczyć, że to drugie po Tel Awiwie połączenie polskiego przewoźnika z Lublina i mamy nadzieję, że nie ostatnie – dodaje.

Leave a Reply