LOT przywraca połączenie do Tel Awiwu oraz rozpoczyna współpracę z El Al

0
1112
Egzotyczne wakacje

Polskie Linie Lotnicze LOT po trwającej kilka tygodni przerwie uruchomiły w dniu wczorajszym (26-12) ponownie połączenie z Portu Lotniczego Lublina do Tel Awiwu. Według nowego rozkładu lotów samoloty naszego narodowego przewoźnika z Lotniska Lublin do Tel Awiwu będą startować w czwartki i soboty. Od końca lutego lotów jeszcze przybędzie i w zależności od terminu będzie ich nawet cztery tygodniowo.

Przypomnijmy, iż zawieszenie realizowania trasy było spowodowane problemami operacyjnymi przewoźnika (wykorzystanie limitów godzin w powietrzu przez pilotów). To nie jedyna zmiana wprowadzona przez LOT na trasach do Izraela.
Drugą z nowości jest zawarcie porozumienia code-share z El Al Israel Airlines. Umowa dotyczy rejsów na trasie Tel Awiwu do Warszawy i portów regionalnych (w tym również z Lublin Airport)  a także połączeń krajowych w Polsce i wybranych tras na terenie Europy środkowo-wschodniej.

Nowe rozwiązanie pozwolą pasażerowi podróżowanie LOT -em na rezerwacjach izraelskich np. do Tel Awiwu z Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Lublina i Rzeszowa. Oprócz tego, w ramach code-share El Al udostępni swoje kody na rejsach obsługiwanych przez LOT z Warszawy na trasach krajowych, a także na pięciu trasach międzynarodowych: z Lwowa na Ukrainie, Wilna i Kowna na Litwie, z Rygi na Łotwie oraz z Tallina w Estonii.

Leave a Reply