Niesamowity dzień na LUZie

4
1904
Egzotyczne wakacje

Dzisiejszy dzień na lubelskim lotnisku pod wieloma względami był niezwykły. Jako pierwsze miało miejsce historyczne wydarzenie w postaci przylotu legendarnego myśliwca Spitfire  w towarzystwie sześciu samolotów zespołu akrobacyjnego Orliki z Radomia. Więcej o przebazowaniu maszyny w Polsce znajdziecie na specjalnej stronie poświęconej jego historii.

Filmik z tego wydarzenia mamy możliwość pokazać Wam dzięki uprzejmości Marka Jankowskiego.

Zapraszam również do obejrzenia wywiadu z pilotem Panem Jackiem Mainką, który na codzień pełni funkcję pilota w liniach Wizz Air a jego dziadek, ś.p. Ryszard Kwiatkowski, w czasie II Wojny Światowej obsługiwał Spitfire’y w dywizjonach 303 i 308.

Pełną galerię zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie w galerii naszego zaprzyjaźnionego spottera Krzyśka Wiśniewskiego.

Dodatkowym niecodziennym wydarzeniem na lotnisku jest dzisiejszy ruch pasażerski – wystarczy spojrzeć na poniższą tabelę przylotów. Po raz pierwszy w historii PLL w ciągu jednego dnia służby lotniskowe obsługują aż osiem maszyn.

Port Lotniczy Lublin

Na koniec chciałbym przypomnieć, iż jutro na lotnisku planowany jest dzień otwarty dla ruchu prywatnego (General Aviation) także możemy się również spodziewać wielu wrażeń.

4 KOMENTARZE

    • odpadł i chyba nie powróci w tym roku mimo hucznych zapowiedzi, pozostanie tylko na rozkładzie lotów airport lublin jako skasowany w sezonie letnim i z możliwością lotu z przesiadkami, śmieszne to.

Leave a Reply