PAŻP zapowiada nowe inwestycje na lotnisku min. ILS wyższej kat.

3
1381
Egzotyczne wakacje

logo-pazp-270x136W ciągu najbliższych miesięcy możemy się spodziewać nowych inwestycji na rzecz Portu Lotniczego Lublin realizowanych przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej.

Jak dowiadujemy się z wypowiedzi Pani Magdaleny Jaworskiej Prezesa Agencji w pierwszej kolejności zostanie uruchomiona baza techników i kontrolerów, dzięki czemu nie będzie konieczne dalsze korzystanie z usług tychże pracowników z Rzeszowa.

Wraz ze zatrudnieniem na stałe nowej obsługi konieczna również będzie rozbudowa wieży kontroli lotów. Dzięki jej budowie modułowej zostanie dodana kolejna część biurowo-techniczna, w którym będą przechowywane części zamienne i dokumentacja.

Najważniejszą ze zapowiadanych zmian jest rozpoczęcie prac przy podniesieniu kategorii prac przy systemie ILS wspomagającym lądowanie statków powietrznych w trudnych warunkach atmosferycznych. W chwili obecnej posiadamy kategorię I ILSa i osiągnięcie kategorii II powinno skutecznie zmniejszyć ilość przekierowań.

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawe jak długo (ile lat) będą uruchamiać ILS kat II? Osobiście uważam że powinien być uruchomiony jak najszybciej (niedługo to będzie standard na naszych lotniskach ) w związku z powstaniem bazy Wizzaira. Brak może spowodować przekierowania do Rzeszowa lub Warszawy a to może nie do końca podobać się przewoźnikowi.

  2. ILS I musi jeszcze działać bez awarii jakieś 3000 godzin. Dopiero wtedy można zacząć pracę nad wdrożeniem ILS kategorii II. Wiadomo, że port musi o to walczyć, chociażby ze względu na planową bazę WIZZ AIR na LUZ. Jak będą przekierowania Wizza, to raczej na WAW a nie na RZE. W Rzeszowie Wizz nie ma nawet bazy. Największą ma w WAW.

Leave a Reply