Podróże na LUZie przez Brukselę

4
2343
Egzotyczne wakacje

Wraz z otwarciem bazy węgierskiego przewoźnika linii WizzAir w PLL otrzymaliśmy możliwość szybkiego transportu do Brukseli (lotnisko Charleroi) z Lublina. Jednak mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że wraz z startem tego połączenia otrzymaliśmy również możliwość łatwego i podróżowania do ciekawych miejsc nie tylko w Europie ale również na świecie. Dodatkowym argumentem jest fakt, iż bilety na wcześniej wspomnianej trasie możemy zakupić już od 78 pln bez konieczności posiadania członkostwa w klubie Wizz.

W poniższym wpisie zebrałem kilka najciekawszych propozycji na podróże rozpoczynające się od połączenia Lublin (LUZ) – Bruksela Charleroi (CRL) znalezione w sieci jak również przetestowane osobiście. Aby zapoznać się ze szczegółami trasy kliknijcie w zdjęcie.

W czasie jednej podróży macie możliwość odwiedzić trzy kraje – Belgię, Wielkie Księstwo Luksemburga oraz Francję. Przepis na wyprawę podany przez portal fly4free.
W czasie jednej podróży wylatując z Lublina macie możliwość odwiedzić trzy kraje – Belgię, Wielkie Księstwo Luksemburga oraz Francję. Przepis na wyprawę podany przez portal fly4free.
Dzięki przepisowi z portalu fly4free możecie w prosty sposób dostać się pociągiem do Brugii nazywanej flamandzką Wenecją. Gwarantuje, iż zakochacie się w średniowiecznej starówce oraz w urokliwych kanałach.
Kolejny opis z portalu fly4free dzięki któremu w prosty sposób możecie dostać się z Brukseli pociągiem do Brugii nazywanej flamandzką Wenecją. Gwarantuje, iż zakochacie się w średniowiecznej starówce oraz w urokliwych kanałach. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani to przed wyjazdem zachęcam do obejrzenia filmu “In Bruges” z Colinem Farellem.
Pomysłem na podróż
Pomysłem na podróż do północnych Włoch podzielił się z nami użytkownik Rafiq. W czasie jej trwania odwiedzimy 3 włoskie miasta : Turyn, Genuę oraz Mediolan. Tytuł niniejszego wpisu został zainspirowany i skopiowany z jego wpisu na blogu portalu pasazer.com – bardzo dziękuję.
montepelier - disney
Modyfikując trasę przedstawioną w portalu fly4free.pl i rozpoczynając podróż w Lublinie mamy możliwość odwiedzenia najsłynniejszego paru rozrywki na świecie a mianowicie podparyskiego Disneylandu. Nic nie szkodzi również na przeszkodzie aby spędzić kilka dni w Paryżu.
mex
Ostatnią z propozycji są egzotyczne wakacje – z lotniska Charleoi musicie przemieścić się na główne brukselskie lotnisko w Zavantem gdzie swoją siedzibę mają belgijskie linie lotnicze JetAirFly. Utrzymują one połączenia min. do kurortów w Ameryce Północnej – częste promocje umożliwiają zakup naprawdę tanich biletów na Jamajkę, Kubę, do Meksyku albo np do Miami. Wiele polskich biur sprzedaje również wycieczki organizowane przez zagraniczne biura podróży z wylotem z Brukseli. Takie wczasy mogą okazać się tańsze niż kupowane z polskich biur bądź zapewniają wyższy standard hoteli.

Jeśli posiadacie własne przepisy na podróże z Lublina przez Brukselę zapraszam do dzielenia się nimi w komentarzach – chętnie odpowiem również na pytania w komentarzach.

4 KOMENTARZE

 1. co tam Bruksela, coś się dzieje nie tak, chyba obłożenie kiepskie bo wypadają niektóre loty i to w sezonie świątecznym, miejmy nadzieje że ta baza Wizzaira przetrwa, bo jak wylecą niektóre kierunki z powodu małego zainteresowania to cienko to wiedze. Sztokholm od samego początku idzie kiepsko bo bilety są sprzedawane poniżej kosztów, 39 zł, opłacalności.

 2. za wczesnie na sianie paniki z powodu drobnej (swiatecznej) korekty rozkladu. Kto o zdrowych zmyslach zwijalby baze z powodu slabszego oblozenia 1 kierunku – pozostale nadrobia albo 1 pojdzie do zmiany albo wywalenia

  • Ale szkoda że nie ma odpowiedniego wypełnienia samolotu do stolicy jednego z europejskich państw Sztokholmu, wychodzi na to że z naszego lotniska trzeba otwierać tylko kierunki emigracyjno zarobkowe, na inne nie ma odpowiedniej ilości chętnych.

   • LUZ jest i będzie lotniskiem regionalnym które mamy nadzieje będzie się cały czas rozwijało dodatkowo pamiętajmy ze Lubelszczyzna najbogatszym regionem nie jest.
    Nie wszystkie kierunki się u nas sprawdza a decyzje i ryzyko podejmą linie

Leave a Reply