Podsumowanie ruchu czarterowego w sezonie letnim

0
1047
Egzotyczne wakacje

Na stronie PLL został opublikowano raport podsumowujący ruch czarterowy w sezonie letnim. Łącznie wykonano 58 operacji lotniczych w kierunkach do Turcji i Bułgarii.

Pierwszy wakacyjny czarter z Portu Lotniczego Lublin ruszył 14 czerwca.  Był to samolot linii lotniczych Enter Air, który zabrał pasażerów do Burgas w Bułgarii. Ostatni lot czarterowy odbył się 25 września. Podróżni za pośrednictwem Travel Service Polska  polecieli do Antalyi w Turcji.

– Czartery są ważną częścią ruchu lotniczego, dlatego przykładamy dużą wagę do dalszego ich rozwoju. Mam nadzieję, że z roku na rok ich liczba będzie rosła. W tym celu w kolejnym sezonie zamierzamy nawiązać jeszcze bliższą współpracę z biurami podróży, gdyż od ich atrakcyjnej oferty zależy także i nasz sukces – podkreśla Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Loty odbywały się dwa razy w tygodniu (w środy do Turcji, w piątki do Bułgarii). Czartery cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców województwa lubelskiego. Średni wypełnienie samolotu wynosiło blisko 80 proc.  Na trasie Lublin-Burgas wykonano 28 operacji lotniczych i przewieziono blisko 1800 pasażerów. Z kolei z 30 połączeń na  trasie Lublin-Antalya, skorzystało ponad 4500 turystów.

Połączenia  czarterowe z lotniska oferowało 6 touroperatorów: Itaka, Rainbow Tours, Exim Tours, Tui, Alfa Star oraz Neckermann.

Warto pamiętać, iż jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego biura podróży zapowiadały dużo większą ilość obsługiwanych kierunków takich jak Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Tunezja.

Leave a Reply