Prawdopodobny termin uruchomienia ILSu

2
1302
Egzotyczne wakacje

Z informacji, które są dostępne za pośrednictwem forów miłośników lotnictwa takich jak skyscrapercity dowiadujemy się o prawdopodobnym terminie oficjalnego uruchomienia systemu ILS (wspomagania lądowania w trudnych warunkach) w Porcie Lotniczym Lublin. Ma odbyć się to dokładnie za miesiąc w dniu 17 października jak podaje specjalna depesza telekomunikacyjna NOTAM, która przeznaczona jest dla personelu związanego z operacjami lotniczymi. Oto jej treść:

A6103/13 – TRIGGER NOTAM – PERM AIP AIRAC AMDT 142 WEF 17 OCT 2013:
– INTRODUCTION OF THE RADIO NAVIGATION AIDS ILS/DME ISWI AT AD EPLB
– PUBLICATION OF THE PROCEDURE ILS OR LOC RWY 25 FOR AD EPLB
– UPDATE OF THE INFORMATION ON THE AD
– UPDATE OF THE LIST OF RADIO NAVIGATIUON AIDS (ILS/DME ISWI). 17 OCT 00:00
2013 UNTIL 30 OCT 23:59 2013. CREATED: 05 SEP 09:13 2013

W tym miejscu warto przypomnieć, iż system ILS został włączony jakiś czas temu, jednak przed jego oficjalnym startem konieczne było przeprowadzenie odpowiednich testów (system musiał działać bez awarii przez 1620 godzin) oraz otrzymać wpis i publikację w odpowiednich dokumentach oraz rejestrach.

Wracając do statystyk z poprzedniego roku gdzie liczba przekierowań lotów z PLL wyniosła 12 razy pozostaje mieć nadzieję, że dzięki systemowi ILS w tym sezonie zimowym ilość ta zostanie radykalnie zmniejszona. Warto pamiętać, iż system wspomagania lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych nie gwarantuje, iż w przyszłości nie będzie dochodziło do takich sytuacji. Ostateczną decyzje w takich przypadkach podejmuje kapitan statku powietrznego.

2 KOMENTARZE

Leave a Reply