PWSZ w Chełmie współorganizatorem Świdnik Air Festival

0
1227
Egzotyczne wakacje

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie została współorganizatorem Świdnik Air Festival. Impreza odbędzie się 9 i 10 czerwca 2018 roku na trawiastym lotnisku w Świdniku. W wydarzeniu udział wezmą najlepsi piloci akrobacyjni i formacje, m.in.: Łukasz Czepiela, Artur Kielak, Maria Muś, Marek Choim, Wojciech Gawroński i Janusz Gąsienica, zespoły 3AT3 i Cellfast Flying Team.

Uczelnia m.in. opracuje pełną dokumentację dotyczącą przebiegu pokazów lotniczych. Będzie też zarządzać ruchem statków powietrznych.

Z przyjemnością zaangażujemy się w organizację Świdnik Air Festival. Nasza wiedza, umiejętności i doświadczenie, które zdobyliśmy podczas przygotowania pokazów Lotnicze Depułtycze z pewnością będą bardzo przydatne podczas tego wydarzenia. Zależy nam, aby uczestnicy mogli wziąć udział w niepowtarzalnym lotniczym przedstawieniu, ale przede wszystkim bezpiecznym i sprawnie przeprowadzonym – mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Oprócz zabezpieczenia naziemnej floty statków powietrznych oraz wsparcia technicznego, PWSZ w Chełmie zorganizuje także statyczną wystawę, na której będzie można zobaczyć park lotniczy, jakim dysponuje uczelnia. Z kolei doświadczeni instruktorzy wykonają pokazowy lot śmigłowcem Robinson 44, podczas którego będzie można podziwiać możliwości szkoleniowe maszyny.

Główną działalnością Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie jest kształcenie pilotów, jednak nasza misja zakłada także promowanie wydarzeń, które odwołują się do lotniczych tradycji województwa lubelskiego. Dlatego chętnie angażujemy się w inicjatywy, które propagują lotniczą kulturę – mówi rektor Arkadiusz Tofil.

Pokazy lotnicze to także dobra okazja, aby zapoznać się z bogatą ofertą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Przy specjalnie przygotowanym stanowisku informacyjnym czekała będzie doświadczona kadra PWSZ w Chełmie, która opowie o bogatej infrastrukturze lotniczej, wyspecjalizowanych laboratoriach i zasadach kształcenia, które obowiązują na uczelni.

Leave a Reply