PWSZ w Chełmie z ministerialną dotacją na budowę pasa betonowego

0
1191
Egzotyczne wakacje

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie środki na budowę pasa betonowego w wysokości ponad 21 mln złotych.

Pas, który ma powstać na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, ma mieć długość 1020 m i szerokości 30 m. Jest on niezbędny do pełnego funkcjonowania Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie i lotniska w Depułtyczach Królewskich. Przede wszystkim umożliwi wykonywanie wszystkich operacji lotniczych również w okresach gorszych warunków pogodowych.

Zgoda na budowę pasa betonowego, to także początek realizacji dużo większego projektu, który zakłada m.in. powstanie specjalnego hangaru, gdzie będzie możliwość przeprowadzania remontów oraz napraw niemalże wszystkich rodzajów samolotów.

Pas betonowy to niezbędna infrastruktura lotnicza, która zwiększy atrakcyjność naszego Centrum Lotniczego i otworzy przed nami kolejne możliwości rozwoju. To także impuls, który będzie stymulował rozwój Chełma i całego regionu. Wiemy, że dostępność komunikacyjna miasta to jeden z ważnych aspektów, który inwestorzy biorą pod uwagę, wybierając lokalizację nowych projektów. Dzięki naszej inwestycji będziemy w stanie spełnić oczekiwania dogodnej komunikacji nawet dla najbardziej wymagającychpowiedział profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Obecnie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie przygotowuje się do procesu inwestycyjnego związanego z budową pasa betonowego. Po uzgodnieniu formalności i uzyskaniu niezbędnej dokumentacji, zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę tego projektu.

Leave a Reply