Rzut oka na wakacyjne statystyki

0
1267
Egzotyczne wakacje

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego przyszła pora na odrobienie zaległości oraz publikację i krótką analizę statystyk operacyjnych działalności Portu Lotniczego Lublin w wakacyjnych miesiącach lipcu oraz sierpniu. Zgodnie z przewidywaniami likwidacja bazy operacyjnej przez węgierskie linie lotnicze Wizz Air spowodowała przyhamowanie dynamicznego wzrostu liczby pasażerów względem roku ubiegłego. Nie pomogło również zamieszanie wokół ukraińskiego przewoźnika – linii Bravo Airways, które w krótkim czasie wstrzymały realizację dwóch z trzech obsługiwanych przez siebie ukraińskich kierunków (wstrzymano wykonywanie połączenia do Kijowa oraz Charkowa, utrzymano zaś jedynie loty do Chersonia).

W lipcu Lotnisko Lublin zostało odwiedzone przez 42 889 osób, wynik ten jest gorszy o 5,86 procent w stosunku do roku 2017, w sierpniu zaś liczba podróżnych wyniosła 44 549 co stanowi spadek o 4 procent w porównaniu do roku ubiegłego.

Na chwilę obecną w okresie od stycznia do sierpnia 2018 roku Lublin Airport obsłużył ponad 328 tys. pasażerów, tj. 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Mimo uruchomienia we wrześniu przez LOT nowego połączenia do Warszawy, w tych trudnych warunkach coraz trudniej może być uzyskać zapowiadany na rok 2018 wynik 500 000 pasażerów tym bardziej, iż wciąż nie znany jest los połączenia do Mediolanu realizowanego przez linie easyJet w sezonie zimowym. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami musimy się również liczyć ze zawieszeniem na zimę połączenia do Kijowa obsługiwanego przez Wizz Air na koniec października.

[visualizer id=”6256″]

Liczba operacji lotniczych w lipcu wyniosła 522 sztuki zaś w sierpniu 492.

[visualizer id=”6255″]

Leave a Reply