Spędź przedłużony weekend w Belgii z Lublina

0
2783
Egzotyczne wakacje

Korzystając z bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Antwerpią a Lublinem,  realizowanego przez linie TUI fly, przygotowaliśmy dla naszych czytelników propozycję na spędzenie przedłużonego weekendu w Belgii. Dużą zaletą tej propozycji jest godzina wylotu z Lublina samolot startuje w piątek o 20:15 (przylot do Antwerpii o 22:30). Dzięki temu nie będziecie zmuszeni wykorzystywać w ten dzień urlopu. Powrót do Lublina zaś zaplanowany jest na poniedziałek o godzinie 19:30 (wylot z Antwerpii o 17:25). Poniżej znajdziecie 4 propozycje ciekawych miejsc, które naszym zdaniem warto odwiedzić podczas podróży. Jeśli posiadacie własne typy, zapraszamy do podzielenia się nimi w komentarzach.

Antwerpia

Pierwszy przystanek w naszej podróży to Antwerpia, oddalona o około 5 km od lotniska, na którym wylądujemy samolotem z Lublin Airport. Miasto znane jest przede wszystkim, jako największy na świecie ośrodek szlifierstwa diamentów oraz duży port morski. Dodatkowo słynie z wielu ekskluzywnych sklepów rozsianych na deptaku Meir. Osoby, dla których sztuka pełni ważną rolę, powinny obowiązkowo odwiedzić muzuem Petera Paula Rubensa, które mieści się w dawnym domu malarza przy ulicy Wapper.

Bruksela

Stolica Belgii, która jest również siedzibą instytucji unijnych ma wiele do zaoferowania turystom . Najpopularniejsze atrakcje to ogromny główny rynek La Grand-Place, który największe wrażenie robi wieczorową porą, gdy otaczające go kamienice zostają podświetlone. Niezapomniane wrażenia gwarantuje również pobyt w Atomium – budowla wyobraża model kryształu żelaza, z którego szczytu możemy podziwiać panoramę miasta. Na koniec przypominamy, iż Belgia to również idealne miejsce dla łasuchów i miłośników czekolady

Brugia

Do kolejnej perełki na naszej liście w prosty sposób możecie dostać się z Brukseli pociągiem. – Brugia, bo o niej mowa, nazywana jest flamandzką Wenecją. Gwarantuje, iż zakochacie się w średniowiecznej starówce oraz w urokliwych kanałach. Część z Was mogła podziwiać piękno tego miejsca podczas seansu filmu „In Bruges” z Colinem Farellem.

Ostenda

Jeśli marzy Wam się wypoczynek nad morzem, to powinniście koniecznie skierować się do Ostendy, leżącej nad Morzem Północnym. Oprócz piaszczystych plaż i mola, miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji, a wśród niech bezapelacyjnie kasyno oraz fort Napoleona. Smakoszom owoców morza do gustu na pewno przypadnie bogata oferta tego typu rarytasów dostępnych zarówno w eleganckich restauracjach, jak i budkach typu fast / street food.

Materiał powstał przy współpracy Portem Lotniczym Lublin oraz liniami TUI fly

Leave a Reply