Statystyki listopada opublikowane

10
1659
Egzotyczne wakacje

Z dużą niecierpliwością oraz niepewnością czekaliśmy na publikację ostatnich statystyk działalności Portu Lotniczego Lublin. Niestety nasze obawy potwierdziły się i w listopadzie po raz pierwszy od wielu miesięcy liczba w odprawionych pasażerów w porównaniu do danych ubiegłorocznych zmniejszyła się.

Spadek wyniósł około 6% – 11.2016 24033 osób | 11.2015 25600 osób. Zmniejszenie ilości pasażerów jest spowodowane skasowaniem lotów do Frankfurtu przez linie Lufthansa oraz zawieszeniem połączenie do Dublina na okres zimowy przez Ryanaira.

Nie ulega wątpliwości, iż dalszy rozwój naszego lotniska został mocno przyhamowany – efekt bazy WizzAira został skonsumowany i tylko szybkie otwarcie nowego połączenia hubowego oraz ewentualnie nowych kierunków przez już obecne na lotnisku linie (WizzAir oraz Ryanair) może przywrócić tempo do jakiego byliśmy przyzwyczajeni.

[visualizer id=”3389″] 

Liczba operacji lotniczych w porównaniu do roku ubiegłego również zmniejszyła się i wyniosła 273 sztuki w porównaniu 338 co oznacza spadek o około 19% – te dane jednak nie martwią nas tak bardzo, gdyż można z nich wywnioskować, iż wzrosło wypełnienie samolotów.

 [visualizer id=”3393″] 

10 KOMENTARZE

  1. tak się zastanawiam czy Ryanair jest w stanie otworzyć jedno no możne dwa jakieś kierunki z lotniska Lublin, bez dopłat takich jakie są np w Rzeszowie? Czy pozostanie tylko Londyn i okresowo w lecie Dublin.

  2. Najważniejsze jest to, że przekroczyliśmy 1.000.000 paxów i lotnisko Lublin zaczęło już na siebie zarabiać.Teraz będzie grudzień i święta, a więc na pewno liczba pasażerów w samolotach znacznie wzrośnie.

  3. szkoda, ze lufthansa wycofala sie z lublina, jedyna mozliwosc dotarcia do miasta dla pasazerow tranztowych.. teraz to w ogole nie chce mi sie przylatywac do kraju. ten feed dotarl do mojej swiadomosci, kiedy probowalem zric rezerwacje w listopadzie – wolalem zrezygnowac z urlopu…

  4. Niestety przez kilka miesięcy trzeba się spodziewać spadków.. Dopóki lotnisko nie odzyska Frankfurtu oraz Dublina to z biciem rekordów będzie ciężko 😞 szkoda

Leave a Reply