Wizz Air przywraca trasę do Kijowa z Lublina

0
1677
Egzotyczne wakacje

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj przywrócenie trasy z Polski do Kijowa. Obecna oferta WIZZ ponownie połączy Lublin ze stolicą Ukrainy. Połączenie zostanie uruchomione 30 czerwca. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com

WIZZ oferuje aktualnie loty do Kijowa z siedmiu lotnisk Polsce. Nowe połączenie umocni relacje biznesowe między Ukrainą i Polską, a także pobudzi ruch turystyczny.

 

Pierwszy lot Wizz Air odbył się w maju 2004 roku. Już niemal 68 milionów pasażerów skorzystało z oferty WIZZ na trasach w polskiej siatce połączeń. W 2018 roku, linia Wizz Air przewiozła ponad 9 mln pasażerów na trasach z oraz do Polski, co stanowi wzrost o 14% w stosunku do poprzedzającego roku. WIZZ wspiera ponad 8000** miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością linii.

 

Od początku działalności w Lublinie, linia przewiozła ponad 1,3 mln pasażerów. Obecnie WIZZ oferuje loty z 9 polskich lotnisk: w Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Katowicach, Krakowie, Olsztynie-Mazurach, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. W tym roku Wizz Air będzie mieć zbazowanych 27 samolotów w Polsce, zatrudniając 1000-osobową załogę i oferując ponad 11 milionów miejsc w sprzedaży.

 

Wraz z połączeniami do Kijowa, polska siatka połączeń WIZZ składa się aktualnie ze 168 tras do 28 krajów.

Trasa Dni Data rozpoczęcia
Lublin – Kijów środa, niedziela 30 czerwca

 

Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej Wizz Air, powiedział: – Z radością ogłaszamy nową trasę z Lublina do Kijowa. Obecnie Wizz Air łączy stolicę Ukrainy z siedmioma lotniskami w Polsce. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenia szybko zyskają popularność wśród naszych klientów. Z zaangażowaniem działamy oferując możliwie najniższe ceny i doskonałą jakość obsługi, a siatka połączeń WIZZ z Polski liczy już ponad 160 tras.

Leave a Reply