Wizz Air rozpoczyna budowę nowego centrum szkoleniowego

0
1047
Egzotyczne wakacje

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj otwarcie nowego centrum szkoleniowego do końca 2018 roku. Obiekt będzie wyposażony w dwa nowe symulatory do pełnych lotów, jeden stały symulator bazowy, a także nowe urządzenia: ewakuacyjne i do treningu przeciwpożarowego.

WIZZ odnotowuje silny wzrost w Europie na poziomie ponad 20% i ma w planach potrojenie liczby samolotów w swojej flocie w ciągu nadchodzącej dekady. Nowoczesny ośrodek pozwoli zwiększyć liczbę szkolonych pracowników do 100 osób dziennie, a w przyszłości do 250 przy zachowaniu najwyższych standardów.

Zlokalizowany pięć minut drogi od Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Ferenca Liszta w Budapeszcie, nowy ośrodek będzie największym lotniczym centrum szkoleniowym w regionie i jednym z najbardziej zaawansowanych w Europie Środkowo-Wschodniej, zbudowany w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania i według najwyższych ekologicznych standardów. Poza trzema symulatorami lotu i symulatorem kabiny, w obiekcie o powierzchni 3800 metrów kwadratowych będzie 14 sal szkoleniowych, pomieszczenie biurowe, przestronny hol i miejsce do wspólnego odpoczynku. Warunki sprzyjają dalszemu powiększaniu obiektu o kolejne urządzenia i pomieszczenia.

 

Diederik Pen, wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych w Wizz Air, powiedział: Do końca 2018 roku nasz międzynarodowy zespół będzie liczyć ponad 1000 przeszkolonych pilotów i 2000 członków załogi. Te liczby mogą się jeszcze potroić w ciągu następnych 10 lat. Nowy ośrodek zwiększy nasze możliwości szkolenia i zatrudnienia oraz zintensyfikuje nasze zaangażowanie w utrzymywanie najwyższych standardów wspierając tym samym rozwój firmy.

Dwa symulatory Airbusa A320 zostaną dostarczone przez CAE, światowego lidera w zakresie lotniczych rozwiązań szkoleniowych dla lotów pasażerskich.

Z duma wspieramy Wizz Air w szkoleniu pilotów oraz wyposażamy linię w narzędzia niezbędne do przeprowadzania procesów doskonalenia zawodowego”, powiedział Nick Leontidis, prezes CAE Group, Civil Aviation Training Solutions. “Cieszymy się z rozszerzenia naszej współpracy z Wizz Air i możliwości wspierania rozwoju linii.

Leave a Reply