Zapowiedź Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Festiwal 2018

0
1607
Egzotyczne wakacje

Jak donosi internetowe wydanie Dziennika Wschodniego na przyszły rok planowane jest zorganizowanie Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Świdniku. Impreza miałaby się odbyć w terminie 8-10 czerwca 2018 roku a samoloty mają startować i lądować zarówno z lotniska trawiastego, jak też z pasa Portu Lotniczego Lublin. Plany organizacji wydarzenia zostały przedstawione na specjalnej konferencji w Urzędzie Miasta Świdnik, możecie zapoznać się z nimi na materiale wideo dzięki uprzejmości portalu Swidnik.pl.

14 11 2017 SWIDNIK UL WYSZYNSKIEGO URZAD MIASTA SALA KONFERENCYJNA N/Z KONFERENCJA PRASOWA Z UDZIALEM POSEL ARTUR SOBON BURMISTRZ WALDEMAR JAKSON NT AIR FESTIWAL 2018
FOT MACIEJ KACZANOWSKI / DZIENNIK WSCHODNI

Program festiwalu składać się będzie z kilku części: historycznej, sportowej, cywilnej i wojskowej. Zaprosimy gwiazdy z kilku krajów europejskich – zapowiada Majsak, który przyznaje, że prowadzone są rozmowy z ekipami z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Słowacji i Czech.

Na świdnickim festiwalu mamy zobaczyć m.in. samoloty wojskowe – F-16 i MiG29, ale też i śmigłowce produkowane w PZL Świdnik. Będą również maszyny historyczne.

Leave a Reply