Zła widoczność powodem przekierowania na “Okęcie”

4
1881
Egzotyczne wakacje

W dniu dzisiejszym po raz pierwszy w historii funkcjonowania Portu Lotniczego Lublin doszło do przekierowania lotu na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Zamieszanie dotyczyło Airbusa A320 linii WizzAir lecącego z portu Londyn Luton, który miał lądować w Lublinie o 19:15.

Jak poinformował rzecznik portu Pan Piotr Jankowski.

Decyzję podjął pilot, zdecydowały warunki pogodowe –             zła widoczność.

Trasa feralnego lotu W62066
Trasa feralnego lotu W62066

Gdyby nasze lotnisko posiadało ILS, czyli system wspomagający lądowanie w trudnych warunkach, to być może do takiej sytuacji by nie doszło. Jego uruchomienie planowane jest na czerwiec tego roku.

4 KOMENTARZE

  1. Za ILS czyli za system ułatwiający lądowanie w gorszych warunkach atmosferycznych odpowiada Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. A ta niestety opóźnia sprawę z Lublinem. Może do końca roku 2013 zamontują ILS w Lublinie. Wcześniej musi przecież otrzymać Modlin.Oby tylko do tego czasu przewoźnicy nisko kosztowi nie zabrali się do Warszawy i Rzeszowa. Dla pasażerów przykra jest tylko ta niepewność, gdzie wylądują. Natomiast poza tym to nic nie zmienia. Przez lata przecież ludzie z Lublina i okolic byli zmuszeni tłuc się do Rzeszowa lub Warszawy by polecieć w świat. Wstyd i hańba. Ale to wina państwa polskiego…tak jak i ta prowizoryczna wieża kontroli lotów. Polska B i tyle..taki oto jest stosunek władz do tego rejonu Polski,,nic tylko zmienić miejsce zamieszkania…

Leave a Reply