Dokąd polecimy z Lublina

10
2254
Egzotyczne wakacje

Nie wiem jak Wy ale mi od jakiegoś czasu intensywnie zastanawiam się 🙂 nad możliwymi destynacjami z lotniska w Lublinie. Postanowiłem więc poszperać w internecie i jak się pewnie domyślacie niewiele pewników udało mi się odnaleźć. Mogę za to podzielić się z Wami moimi przemyśleniami oraz przewidywaniami odnośnie tegoż tematu.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż do planowanego otwarcia lotniska (październik 2012) pozostało nam jeszcze 6 miesięcy i wydaje mi się, jest to pora by władze spółki przekazały opinii publicznej informacje odnośnie planów i podpisanych umów z przewoźnikami. Jako przykład chciałbym podać sytuację lotniska w Modlinie, którego uruchomienie planowane jest na czerwiec tego roku a w lutym (na 4 miesiące przed otwarciem) pojawiły się już informacje odnośnie linii lotniczych i tras dostępnych, mało tego można było już kupować bilety. Mam nadzieję, iż ta sprawa nie została przez włodarzy lotniska zaniedbana i już niedługo zostaną nam przedstawione konkrety.

Z materiałów, które udało mi się znaleźć w sieci dostępne są wywiady na stronie telewizji ITV w których z ust Pana Jacka Sobczaka (Przewodniczącego Rady Nadzorczej PLL) padają nazwy firm Lufthansy, linii izraelskich, Air Italia oraz tanich linii. Dowiadujemy się również, iż pierwsze loty z lotniska zaplanowane są pod koniec miesiąca października.

Cennym źródłem informacji może być również dyskusja na popularnym forum SkyscraperCity gdzie padają nazwy popularnych tanich linii jak Wizzair i Ryanair oraz nowego przewoźnika, który w ostatnich czasie mocno namieszał na polskim niebie – OLTu.

Czas na moje przemyślenia i krótkie podsumowanie – jakie więc loty będą dostępne z Lublina. Na pewno ze względów “emigracyjnych” powinny się pojawić loty do Anglii obsługiwane przez tanie linie. Myślę, że jest również szansa na pojawienie się czarterów biur podróży w kierunkach Egiptu i Turcji. Linie izraelskie wspomniane przez Pana Sobczaka zajęły się transportem żydowskich turystów dla których bliskość Majdanka jest bardzo ważna. Nie tylko ze względów służbowych bardzo cieszyłbym się z uruchomienia połączeń do Niemiec (siedziba mojej macierzystej firmy znajduje się w Bawarii). Łatwe przemieszczenie się do Niemiec daje nam dostęp do ich nieograniczonej siatki połączeń ze światem jak i o wiele tańszych wycieczek. Do pełni szczęścia brakowało mi by tylko połączeń z kilkoma lotniskami znajdującymi się w pobliżu atrakcyjnych turystycznie stolic miast europejskich (np Paryż, Barcelona, Rzym). Pozostaje nam mieć nadzieję, iż o takie połączenia zadbają tanie linie dzięki którym będziemy mogli się cieszyć nowymi możliwościami w tanim podróżowaniu – czego wszystkim nam życzę.

PS. Na koniec warto również zwrócić uwagę na informację przedrukowaną przez portal Fly4Free odnośnie uruchomienia nowej siatki połączeń z lotniska w Rzeszowie (skądinąd bardzo przeze mnie lubianego). Wcześniej wspomniane przeze we wpisie linie OLT Express  szykują podobno nowe połączenia z Jasionki do Monachium (2 razy w tygodniu), Dortmundu (3 razy w tygodniu), Paryża (3 razy w tygodniu), Hamburga (2 razy w tygodniu), Rzymu (3 razy w tygodniu), Amsterdamu (2 razy w tygodniu) i do Oslo (2 razy w tygodniu). Jestem pewien, iż z taką ofertą lotnisko w Rzeszowie będzie stanowiło sporą konkurencję dla naszego lotniska i aby móc przynajmniej nawiązać z nimi walkę potrzebna będzie przynajmniej porównywalna oferta jeśli chodzi o kierunki.

Aktualizacja 23.04 – na stronach GW ukazał się właśnie artykuł dotyczący przewoźników, którzy mają operować z lotniska w Lublinie

10 KOMENTARZE

  1. A co to ją te destynacje? Może destylacje? Mój ojciec sporo destylował w piwnicy, ale o destynacjach to jeszcze nie słyszałem.

  2. A nie wiesz czy będą loty z Lublina do Rzeszowa? Ja też bardzo lubię lotnisko w Rzeszowie. Od czasu gdy zamnęli Etiudę w Wawie to ostatnie takie miejsce w Polsce.
    Pozdawiam

    • jesli beda jakies loty z miedzyladowaniem to jest taka mozliwosc – przyklad loty OLT z Rzeszowa do Gdanska przez Warszawe

      swoja droga mam nadzieje ze uda sie na naszym lotnisku tak rozbudowac siatke polaczen ze z Rzeszowa nie bedziemy musieli juz latac

Leave a Reply