Eurolotem z Lublina nad morze

2
1463
Egzotyczne wakacje

Eurolot-logo-gifA jednak na wakacje czeka nas bardzo miła niespodzianka związana z uruchomieniem pierwszego połączenia krajowego z Portu Lotniczego Lublin do Gdańska realizowanego przez polską spółkę EuroLot. Połączenie będzie obsługiwane przez turbośmigłowe maszyny ATR 72 mogące zabrać na swój pokład 64 osoby.

Samoloty do Gdańska będą latały dwa razy w tygodniu: w piątki i niedziele od 21 czerwca do 1 września a bilety na loty powinny pojawić się w systemie rezerwacyjnym od wtorku 7 maja. Ich koszt powinien wynieść około 200 PLN.

Uruchomienie połączenia z Lublina do Gdańska to przede wszystkim zasługa i determinacja lokalnych samorządów: miasta Lublina i województwa lubelskiego. Przez wakacje będziemy przyglądali się tej linii. Od frekwencji będą zależały nasze dalsze ruchy, jeżeli chodzi o połączenia z najnowszym polskim portem lotniczym – powiedziała „Gazecie” rzecznik Eurolotu Anna Rusajczyk.

ATR-72 Eurolot - wikimedia
ATR-72 Eurolot – wikimedia

2 KOMENTARZE

  1. ten samolocik to akurat DHC8-Q400….taki widok ładniejszy byłby u nas na lotnisku niż ATR (zły podpis pod zdjęciem ) 🙂

Leave a Reply