LOT poleci z Lublina do Tel Awiwu

7
3976
Egzotyczne wakacje

Ruszyła sprzedaż połączenia Lublin (LUZ) – Tel Awiw (TLV), obsługiwanego przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Pierwszy rejs z Tel Awiwu do Lublina zaplanowano na 18 czerwca 2017 r., a z Lublina do Tel Awiwu na 19 czerwca. Połączenie będzie obsługiwane z częstotliwością 2 razy w tygodniu przez cały rok. Do obsługi tej trasy PLL LOT docelowo skieruje najnowsze samoloty we flocie – Boeingi 737-800 NG, zabierające na pokład do 186 pasażerów.

Bilety na nową trasę dostępne są na stronie przewoźnika www.lot.com oraz w sieci biur podróży IATA na terenie całego kraju.

– Jest to trasa o szczególnym znaczeniu dla naszego miasta oraz regionu i jest to efekt naszych działań promocyjnych, które prowadzimy od kilku lat. W odróżnieniu od innych miast w Polsce, w Lublinie mamy już stabilny ruch turystyczny z Izraela i jestem przekonany, że dzięki nowemu połączeniu liczba turystów odwiedzających nasze piękne miasto będzie wzrastała – powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA. – Nie bez znaczenia jest również fakt, że loty na trasie Lublin – Tel Awiw będą wykonywane przez naszego narodowego przewoźnika – Polskie Linie Lotnicze LOT- najnowszym samolotem średniego zasięgu we flocie – Boeingiem 737-800 NG. To dla nas wielkie wyróżnienie, stajemy się bowiem częścią ekspansji LOT-u. Rozpoczęcie współpracy z LOTem na trasie do Tel Awiwu to świetny początek współpracy, która może zaowocować kolejnymi połączeniami w przyszłości.

– Rejsy do Tel Awiwu będą pierwszym i zarazem bardzo ważnym połączeniem LOT-u z Lublina. Jesteśmy pewni, że chętnie będą z niego korzystali turyści odwiedzający Lubelszczyznę, ale jednocześnie znacząco przyczyni się do zwiększenia liczby turystów z tego regionu odwiedzających słoneczny Izrael. Chcemy zawalczyć o serca pasażerów, którzy w drodze na wakacyjny wypoczynek do tej pory mogli skorzystać jedynie z połączeń tak zwanych linii niskokosztowych czy czarterowych. LOT na pokładzie każdego swojego samolotu oferuje aż 3 klasy podróży: klasę biznes, ekonomiczną premium i ekonomiczną oraz cały wachlarz dodatkowych usług i produktów. Cieszymy się, że od dziś ta oferta będzie dostępna również dla pasażerów rozpoczynających swoją podróż w Lublinie – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.

Połączenie będzie wykonywane według następującego rozkładu:

Trasa Godzina wylotu Godzina przylotu Dni operacji Nr. rejsu
Tel Awiw (TLV) – Lublin (LUZ) 21:30 00:10 ..3…7 LO 166
Lublin (LUZ) – Tel Awiw (TLV) 06:10 10:45 1…… LO 165
Lublin (LUZ) – Tel Awiw (TLV) 05:00 09:35 …4… LO 165

7 KOMENTARZE

 1. To czy samolot będzie całkowicie wypełniony jest sprawą drugorzędną. Liczą się dopłaty od Izraela, a te wynoszą co najmniej 150 euro od pasażera. Dzięki emu bilety można kupić naprawdę tanio jak na linię tradycyjną.

  Oczywiście prezes portu mija się z prawdą mówiąc o swoich zasługach, ponieważ tutaj kwestią decydującą były inne rzeczy. Wcale nie lubelska delegacja, ale dopłaty Żydów, niewykorzystany samolot LOT-u oraz liczba turystów w Lublinie. Ale najważniejsze jest to, iż połączenie wreszcie ruszy. I skoro tanie linie nie chciały tam latać, to będzie to robił nasz narodowy przewoźnik.

  Ważne, że wreszcie LOT zaczyna zarabiać (od 2016), a do tego wykorzystuje okazje, bo skoro dają pieniądze za darmo, to czemu by ich nie brać. Tanie linie mogą, a tradycyjne niby nie. Już teraz widać w systemie rezerwacyjnym, że połowa miejsc jest zajęta. A to oznacza, że polski przewoźnik prawdopodobnie już ma jakieś umowy z biurami podróży. Do ego pewnie dojdzie ileś tam turystów indywidualnych i będzie naprawdę fajnie.

  Zresztą jest to spójna strategia. Oprócz uruchomienia lotów do Izraela z 4 polskich miast LOT zwiększa także liczbę połączeń z Warszawy do Tel-Awiwu. Dowozi pasażerów na odloty międzynarodowe. I nie jest prawdą, że Żydzi latają tylko swoimi liniami. Nawet Szewach Weiss (były ambasador w Polsce) kilka razy powtarzał, że sam wybiera LOT, a także że LOT cieszy się dobrą opinią wśród jego znajomych, a sam go często poleca. Dzięki temu można mieć nadzieję, że upieczemy 2 pieczenie na jednym ogniu-polski przewoźnik wreszcie będzie na siebie zarabiał, a lubelskie lotnisko zyska wiatr w żagle.

 2. Potwierdzam Lublin (LUZ) jest już uwzględniony w wyszukiwarce połączeń na stronie LOTu. Nareszcie LOT otworzył swoje połączenie z LUZ. Jest powód do świętowania, bo w tym tygodniu koniec karnawału.

 3. jak stracilismy Lufthanse to byla wina Prezesa, jak zyskalismy LOT to juz nie zasluga Prezesa 🙂

  sukces jest bo znalezlismy sie na izraelskiej krotkiej liscie i docelowo LOT uruchomil polaczenia od nas (inne porty regionalne na pewno mialy chrapke na to polaczenie)

Leave a Reply