Na lotnisko autobusem

0
1662
Egzotyczne wakacje

Jak dowiadujemy się z newsa z oficjalnej strony Portu Lotniczego Lublin od soboty działa okazjonalny transport autobusowy na trasie Lublin-Świdnik-Lotnisko i z powrotem. Oto jego treść:

Autobusy z Lublina odjeżdżają z placu zamkowego, w drodze na lotnisko zatrzymując się jedynie w Świdniku na parkingu przy al. Lotników Polskich (od 11 stycznia trasa w Lublinie będzie wydłużona o postój pod halą MOSiR i dworzec autobusów przy ul. Cerkiewnej).  Z lotniska autobusy, oznakowane Port Lotniczy Lublin, odjeżdżają z przystanku przy terminalu, przy wyjściu ze strefy przylotów, w zachodniej części budynku.  Połączenia autobusowe skorelowane są z godzinami przylotów i odlotów. Wyjazd z Lublina na 2 godziny przed wylotem, z lotniska 45 minut po przylocie. W przypadkach awaryjnych, związanych z opóźnieniem samolotu, autobus zaczeka na pasażerów.  Szczegółowy rozkład i mapka trasy znajdują się tutaj.

Z wyżej wymienionej strony dowiadujemy się, iż zakup biletów odbywać się będzie u kierowcy (niestety brak jest podanej 100 % pewnej informacji o jego cenie). Wedle doniesień Kuriera Lubelskiego mają one wynieść od 5,3 PLN do maksymalnie 6 PLN.Czas przejazdu z Lublina do portu lotniczego to około 35 minut (dla porównania czas przejazdu szynobusu to 16 minut a cena 4,7 PLN).

wygląd autobusu - zdjęcie autorstwa Haveblue z forum SkyscraperCity
wygląd autobusu – zdjęcie autorstwa Haveblue z forum SkyscraperCity

Leave a Reply