Oficjalne stanowisko linii WizzAir w sprawie lotów do Brukseli

2
1838
Egzotyczne wakacje

20130503_184907

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami udało nam się uzyskać oficjalne stanowisko węgierskich linii WizzAir w sprawie odwołanych lotów na lotnisko Bruksela – Charleoi. Głosu w tej sprawie udzielił Pan Gabor Vasarhelyi, manager do spraw komunikacji Wizz Air. Oto treść jego wypowiedzi :

 

Celem likwidacji połączenia Lublin-Charleroi jest możliwość oferowania konsumentom jak najniższych cen biletów na najpopularniejszych trasach. Wizz Air skupia swoją uwagę na kierunkach cieszących się największym zainteresowaniem swoich klientów. Z tego powodu otwarto ostatnio kolejne nowe połączenie, na które ze zniecierpliwieniem oczekiwali pasażerowie: Lublin – Eindhoven. Pierwsze loty rozpoczną się już 22 lutego. Ceny biletów zaczynają się od 29,99 złotych i dostępne będą na stronie wizzair.com.

Komentarz lotlub.pl – chodź dla wielu z czytelników lakoniczny komunikat może okazać się niewystarczający to jego wydźwięk wskazuje, iż linie liczą na lepsze wypełnienie miejsc w samolotach do Eindhoven niż miało to miejsce w przypadku Bruskeli – Charleoi. Wszystko wskazuje, iż mogą mieć rację gdyż połączenie do Eindhoven jest bardziej uniwersalne i służyć będzie nie tylko mieszkańcom południowej Holandii ale również wschodniej Belgii (odległość do Brukseli to około 140 km, z Charleoi odległość wynosi około 70 km) oraz zachodniej części niemieckiego Zagłębia Ruhry. Lista możliwości przesiadkowych wydaje się również większa z portu Eindhoven niż z Charleoi.

Warto również wspomnieć, iż pomimo licznych komentarzy osób podróżujących na trasie do Brukseli odnośnie wysokiego zapełnienie miejsc nie wiemy jak sprzedawały się usługi dodatkowe takie jak bagaże, pierwszeństwo wejścia na pokład oraz inne z których to linia lotnicza również czerpie dużą część swoich zysków.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne ruchy ze strony przewoźnika (oby pozytywne dla naszego lotniska) a Was tradycyjnie zapraszamy do komentowania wpisu.

2 KOMENTARZE

  1. Latalam czesto z Charleroi i za kazdym razem samolot byl pelny. Nie rozumiem dlaczego wycofali to polaczenie. Z Francji, gdzie mieszkam do Eindhoven jest o wiele dalej. Bardzo zaluje !

Leave a Reply