Poślizg w procesie rozbudowy terminala w Porcie Lotniczym Lublin

0
1979
Egzotyczne wakacje

Ogłoszony w kwietniu tego roku przetarg na przebudowę i rozbudowę budynku terminala pasażerskiego w Porcie Lotniczym Lublin został unieważniony. Wszystko z powodu przekroczenia przez jedynego oferenta (firma Budimex) zakładanego budżetu o blisko 4 miliony złotych. Prawdopodobny termin realizacji inwestycji został ustalony na 3 bądź 4 kwartał 2018 roku.

Zgodnie z prawem zamówień publicznych, Port Lotniczy Lublin S.A rozpoczął postępowanie w nowej formule. zgodnie z regulaminem wewnętrznym sektorowym spółki rozpoczęto bezpośrednie negocjacje z firmami.

Jak poinformował nas rzecznik PLL Pan Piotr Jankowski do rozmów zaproszone zostało 6 podmiotów. Negocjacje już się rozpoczęły i w ciągu miesiąca firmy mają otrzymać wezwania do składania ofert. Zarząd spółki po zapoznaniu się z nimi podejmie decyzję co do dalszych kroków.

Przypomnijmy, iż rozbudowa terminala podyktowana jest przede wszystkim koniecznością zwiększenia przepustowości hali odlotów Non-Schengen, co jest konsekwencją wzrastającej liczby obsługiwanych pasażerów.

 

Więcej na temat rozbudowy Portu Lotniczego Lublin znajdziecie na dedykowanej podstronie naszego serwisu.

Leave a Reply