Rowerowa inspekcja przedłużenia ulicy Mełgiewskiej

4
2189
Egzotyczne wakacje

Zainspirowany lekturą artykułu “Mełgiewską na lotnisko? Jeśli pogoda pozwoli” z łam Dziennika Wschodniego postanowiłem wyruszyć na rowerową inspekcję placu budowy. W chwili obecnej trasa do PLL prowadzi przez stary odcinek ulicy Mełgiewskiej przez Zadębie a jej stan można określić tylko jako tragiczny. Po zakończeniu wszystkich prac możliwy będzie przejazd ul. Mełgiewską do wyremontowanego odcinka drogi wojewódzkiej 822 i dalej na lotnisko. Aby tak się stało konieczne jest dokończenie budowy 1200 metrów drogi przez hiszpańską firmę Dragados. Na jej zakończenie budowniczowie dróg mają jeszcze około 1 miesiąca – prace przy kładzeniu asfaltu mogą być prowadzone pod warunkiem, iż temperatura powietrza nie spadnie poniżej 5 stopni.

znaki zmuszają nas do zjazdu w prawo - dzięki rowerowi mogłem pozwolić sobie na ich zignorowanie :)
pierwsze znaki wprowadzają nas w małe osłupienie  – w chwil obecnej aby dojechać na lotnisko trzeba wjechać na widoczny w tle wiadukt (po prawej stronie widoczne tabliczki)

Relacja rozpoczyna się z ulicy Metalurgicznej, która stanowi przedłużenie ulicy Mełgiewskiej, po minięciu po lewej stronie nowego centrum logistycznego firmy Raben dojeżdżamy do szlabanów blokujących dalszy przejazd. Poniżej znajdziecie krótkie wideo z tej okolicy.

dzięki rowerowi mogłem pozwolić sobie na podróż prosto
dzięki rowerowi mogłem pozwolić sobie na podróż prosto

Po minięciu szlabanów wjeżdżamy na w pełni ukończony wiadukt pod którym znajdują się tory kolejowe.

opuszczam teren miasta Lublin
opuszczam teren miasta Lublin

Wraz z minięciem znaków obszaru zabudowanego od razu zauważamy zmianę w nawierzchni oraz krajobrazie.

IMAG0395
prawa strona posiada chociaż w części asfalt, lewa musi jeszcze trochę poczekać

Poruszając się dalej dojeżdżamy do miejsca gdzie droga rozwidla się – odnoga w prawo poprowadzi do tzw. drogi Piaseckiej na lotnisko będzie prowadziła zaś droga prosto. Przyznam, że to rozwiązanie było dla mnie sporym zaskoczeniem gdyż sądziłem, iż nowa droga połączy się bezpośrednio z ulicą Żwirki i Wigury (przy takim rozwiązaniu droga na lotnisko musiałaby przebiegać w tym miejscu właśnie w prawo a później odbijać w lewo przy torach kolejowych).

jak
jak widać droga na lotnisko (po lewej) nie doczekała się jeszcze nawet 1 warstwy asfaltu

Poruszając się dalej prosto dojeżdżamy do wiaduktu, który jednak jak widać na poniższym zdjęciu wymaga jeszcze połączenia z drogą do niego prowadzącą.

IMAG0401

po zjechaniu z wiaduktu asfaltu już nie uświadczymy
po zjechaniu z wiaduktu asfaltu już nie uświadczymy

Po udanej przeprawie przez wiadukt droga prowadzi po delikatnym łuku w prawą stronę aby później iść równolegle wzdłuż drogi 822.

w tle widoczny znak Kol. Świdnik Mały
w tle widoczny znak Kol. Świdnik Mały – na zdjęciu widać również przepust, który nie został jeszcze wykończony

Dalej droga prowadzi wzdłuż starej trasy 822, kończy się jednak niespodziewanie wśród 3 zabudowań mieszkalnych.  Nie mam pojęcia jaki plan na połączenie nowej trasy ze starą mają drogowcy – być może wywłaszczanie wyżej wymienionych posesji jest w toku.

tak kończy się droga – po lewej widoczne zabudowania, po prawej stara trasa 822 – widok w stronę Lublina

 

 

A oto jak będzie przebiegała nowa trasa dojazdowa na lotnisko na większej mapie

Czy więc wykonawcy uda się skończyć prace nad nowa drogą przed rozpoczęciem zimy ? Powiem szczerze, że na podstawie tego co udało mi się dzisiaj zobaczyć wydaje mi się to mało prawdopodobne choć nie niemożliwe w przypadku podjęcia nadzwyczajnych działań oraz zintensyfikowania tempa prac.

* jako, że w dziedzinie budowy dróg oraz wiedzy na temat obwodnicy Lublina jestem sporym laikiem będę wdzięczny jeśli ewentualne błędy i uchybienia w treści niniejszego wpisu zostaną mi wytknięte w komentarzach. Tak samo gorąco oczekuje na dodatkowe informacje dotyczące przebiegu tejże inwestycji – z góry dziękuje.

4 KOMENTARZE

  1. Jechałem w tym tygodniu we wtorek Mełgiewską z lotniska, to jest jakaś pomyłka. Jeszcze klika miesięcy temu na słupach od strony Lublina wisiały tablice z napisem lotnisko, a teraz nic i jak ktoś jedzie z lotniska to w zasadzie na jednym z rond w Świdniku jedyny kierunkowskaz na Lublin to właśnie na drogę nr 822 – Mełgiewską. To naprawdę żal jak to mówi młodzież, żeby takiego kawałka nie można było oddać już nie mówię, że razem z lotniskiem to chociaż parę miesięcy po, a tak to tragedia. Nawet na wyremontowanym chyba częściowo kawałku jest taki próg z nowego asfaltu, którego oczywiście nie widać w nocy i nie jest oznaczony, że jak się nie zwolni to można sobie coś urwać. Przykro, ale skoro za miesiąc no to jakieś światełko widać.

  2. […] Tak jak tydzień temu wybrałem się dzisiaj na rowerową inspekcję będącego w trakcie budowy nowego odcinka drogi prowadzącej z ulicy Mełgiewskiej do trasy 822. Liczyłem, iż korzystna aura pozwoliła w ciągu tygodnia posunąć mocno do przodu prace, dzięki czemu w okresie zimowym dojazd do Portu Lotniczego Lublin z Lublina zostanie mocno ułatwiony. Jak się już pewnie domyślacie byłem w dużym błędzie. Na początek przedstawię Wam same zdjęcia z podpisami (dla ułatwienia są one po lewej stronie oraz umieściłem na nich datę oraz zestawiłem je z miniaturkami zdjęć z zeszłego tygodnia) : […]

Leave a Reply