Ryanair numerem 1 w Polsce

0
1164
Egzotyczne wakacje

ryanair

W dniu dzisiejszym Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował statystyki z których wynika iż irlandzka ultra tania linia  Ryanair znalazła się na pierwszym miejscu pod względem ilości przewiezionych pasażerów z/do Polski w pierwszym kwartale 2013 roku. Polscy pasażerowie częściej wybierają Ryanair niż narodowego przewoźnika Polskie Linie Lotnicze LOT oraz węgierskie tanie linii WizzAir.

Ryanair jest w Polsce najpopularniejszą linią lotniczą, przewiózł rekordową liczbę pasażerów w pierwszym kwartale i zajmuje pozycje lidera na rynku. Irlandzki przewoźnik obecnie obsługuje rekordową ilość, ponad 143 niskobudżetowych połączeń z/do Polski,  z 11 głównych lotnisk w kraju w tym Portu Lotniczego Lublin.

Katarzyna Gaborec z Ryanair, powiedziała:

Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował dane, w których potwierdza, że Ryanair zajmuje pozycje lidera  w Polsce pod względem ilości przewiezionych pasażerów w pierszym kwartale tego roku. Cieszymy się, że polscy posażerowie wybierają naszą ofertę. W czasach recesji liczba pasażerów Ryanair wzrasta z miesiąca na miesiąc, gdyż  konsumenci chcą jak najwięcej oszczędzić, korzystając z najniższych cen połączeń jakie oferuje Ryanair w porównaniu z innymi cenami połączeń jakie oferują inni przewoźnicy. 2012 rok był wielkim sukcesem dla irlandzkiego przewoźnika, w tym otwarcie bazy operacyjnej we Wrocławiu i ogłoszenie kolejnej w Krakowie. 2013 jest równie obiecujący i planujemy przewieźć 6 milionów pasażerów i nadal być numerem 1 w Polsce.

Leave a Reply