Ryanair odwołuje loty – wśród anulowanych 1 rejs do Lublina

0
1046
Lublin

Od kilku dni największy tani przewoźnik firma Ryanair rozpoczął akcję odwoływania lotów – codziennie blisko 50 połączeń z siatki przewoźnika jest kasowanych z przyczyn operacyjnych. Pomimo, iż odwołania stanowią zaledwie 2 % wszystkich rejsów realizowanych przez irlandzkiego przewoźnika to skala i problemy dla podróżnych są ogromne tym bardziej, iż akcja ma potrwać przez najbliższe 6 tygodni.

Wśród odwołanych lotów na chwilę obecną znajduje się również połączenie z Portem Lotniczym Lublin z dnia 23.09 (sobota) – lot FR9524 Londyn Stansted  – Lublin oraz lot FR9525 Lublin – Londyn Stansted.

Jako, że lista jest wciąż aktualizowana prosimy sprawdzać status odwołanych połączeń na stronie przewoźnika.

Proszę pamiętać, iż zgodnie z unijnym prawem, w przypadku odwołania lotu na mniej niż 14 dni przed planowaną datą wylotu pasażerom przysługuje ryczałtowe odszkodowanie w wysokości 250, 400 lub 600 euro w zależności od długości trasy. Do tego przewoźnik ma obowiązek zapewnić jak najszybszy transport alternatywny do miejsca docelowego, nawet jeśli wiąże się to z wykupieniem biletów na lot inną linią. Jeśli po zmianie planu dolot do miejsca docelowe nastąpi z opóźnieniem mniejszym niż dwie, trzy lub cztery godziny w zależności od długości lotu odszkodowanie może być pomniejszone o połowę. Ryanair nie ma prawa ograniczać alternatyw wyłącznie do własnych lotów.

Linia Ryanair ogromne zamieszanie próbuje tłumaczyć swoimi błędami w planowaniu przymusowych urlopów dla pilotów oraz poprawą punktualności lotów (sic). Jednak wedle nieoficjalnych informacji źródłem problemów jest fakt, iż przewoźnik utracił część swoich kapitanów statków powietrznych na rzecz konkurencji.

Lublin

Leave a Reply