Strona główna Statystyki Start sezonu wakacyjnego oraz udany miesiąc PPL

Start sezonu wakacyjnego oraz udany miesiąc PPL

0
315

Port Lotniczy Lublin podsumował statystyki za kwiecień. Lotnisko odnotowało wzrost liczby pasażerów oraz znaczący skok w liczbie operacji lotniczych. Dobre wyniki to efekt rozbudowy siatki połączeń regularnych oraz inauguracji sezonu lotów czarterowych. A przed lotniskiem szczyt ruchu.


W kwietniu br. Port Lotniczy Lublin obsłużył 38 127 pasażerów, co stanowi wzrost o 3,19% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Jeszcze większa dynamikę widać w liczbie operacji lotniczych – w ubiegłym miesiącu wykonano ich 446, czyli o 19,89% więcej niż w kwietniu 2025 roku.
Na te wzrosty wpływ miało uruchomienie w ostatnich dniach marca nowych, atrakcyjnych kierunków regularnych do Maastricht w Holandii oraz Trapani na Sycylii. Jednocześnie kwiecień w Porcie Lotniczym Lublin rozpoczął już sezon czarterów, który tradycyjnie już zainaugurowały popularne loty do tureckiej Antalyi.


To jednak dopiero początek wakacyjnych podróży. Już od 27 maja pasażerowie będą mogli polecieć do Heraklionu. Czerwiec przyniesie prawdziwy wysyp połączeń: od 1 czerwca ruszą loty do Barcelony- Girony oraz Monastyru w Tunezji, od 4 czerwca do egipskiej Hurghady, a od 9 czerwca wystartują loty do Chorwacji. Będzie to, znany już i lubiany, Split oraz absolutna nowość w rozkładzie – Rijeka.
Świadczy to o tym, że operatorzy widzą ogromny potencjał w tym kierunku, który łączy w sobie urok Adriatyku z doskonałą infrastrukturą turystyczną. Listę zagranicznych wakacyjnych kierunków dopełni Burgas w Bułgarii, do którego będzie można polecieć od 11 czerwca.


Lubelskie lotnisko nie zapomina o osobach preferujących wypoczynek w kraju. Połączenie do Gdańska niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem. Lot nad polskie morze trwa niewiele ponad godzinę, co czyni go wygodną alternatywą dla wielogodzinnej podróży pociągiem lub samochodem.

Poprzedni artykułRuszyły nowe kierunki: Holandia i Sycylia

Zostaw odpowiedź