Ulica Mełgiewska otwarta dla ruchu

0
1110
Egzotyczne wakacje

Przez ostatnie mijające tygodnie bacznie przyglądałem się postępom pracy przy przedłużeniu ulicy Mełgiewskiej dzięki, którym dojazd do lotniska uległby skróceniu oraz przebiegałby w komfortowych warunkach.

Jak się okazało hiszpańska firma Dragados stanęła na wysokości zadania (choć trzeba w tym miejscu zaznaczyć, iż z poślizgiem) i w dniu 18 grudnia otworzony Węzeł Zadębie, który stanowi część nieukończonej jeszcze obwodnicy Lublina a realizuje zadania wymienione w poprzednim zdaniu.

Na razie organizacja ruchu na tym odcinku jest tymczasowa. Wykorzystuje jeden z dwóch wiaduktów węzła Lublin Zadębie. Ruch przez wiadukt nad torami kolejowymi oraz drogą ekspresową odbywa się po jednej jezdni, a na ul. Metalurgicznej powstała przewiązka umożliwiająca przejazd na drugą jezdnię. Puszczenie ruchu węzłem Lublin Zadębie umożliwi wykonanie docelowego włączenia do drogi wojewódzkiej 822, a także rozebranie odcinka ul. Mełgiewskiej, którą przecina budowana S17. Droga ekspresowa będzie biegła w wykopie, kilka metrów poniżej poziomu obecnej ulicy.

(Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)
(Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

A oto filmik przedstawiający przejazd nowym odcinkiem trasy:

Leave a Reply