Zawody CrossFit w Porcie Lotniczym Lublin

0
2031
Egzotyczne wakacje

Dokładnie za 4 tygodnie bo 30 września na terenie Portu Lotniczego Lublin odbędą się zawody w formule CrossFit o puchar wicestarosty powiatu – Waldemara Białowąsa i to na skalę jakiej jeszcze w naszym województwie nie było. Lublin Airport Games 2017 bo taką nazwę przyjęły zmagania są organizowane przez klub CrossFit Z16 we współpracy z Shiroikaj Judo Club.

Będą obowiązywały dwie kategorie- Open Kobiet i Open Mężczyzn. Niestety liczba miejsc jest ograniczona (20 kobiet + 30 mężczyzn). Opłata startowa wynosi 50 zł. Jak przekonują organizatorzy w imprezę zaangażowane będą renomowane marki z województwa lubelskiego i Polski. Pula nagród pieniężnych to 2500 zł, a ponadto wiele nagród rzeczowych dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników.

źródło – Przegląd Świdnicki

To nie pierwszy raz gdy Port Lotniczy Lublin angażuje się w wydarzenia promujące sport i aktywność fizyczną – na początku wakacji informowaliśmy o powstałych w sąsiedztwie terminala 2 boiskach do siatkówki plażowej na których regularnie odbywają się treningi.

W dniu wczorajszym zaś z okazji 65-lecia istnienia klubu Avia Świdnik na boiskach został zorganizowany turniej w którym rywalizowało dwanaście dwuosobowych zespołów. Najlepszą parą okazały się Marta Adamczyk i Julia Nierojewska.
Puchary, dyplomy i upominki wręczyli: Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin, Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika oraz prezes MKS Avia Świdnik Łukasz Reszka.

zdjęcie Port Lotniczy Lublin

Leave a Reply