LOT rozważa uruchomienie połączenia do Warszawy z Lublina

0
1234
Egzotyczne wakacje

Jak informuje portal pasazer.com Polskie Linie Lotnicze LOT pracują nad projektem ponownego uruchomienia połączenia z Warszawy do Lublina. Na stronach Portu Lotniczego Chopina opublikowano rozkład z którego wynika, iż nowe połączenie (LO3961/LO3962) mogłoby ruszyć od 17 lipca i byłoby realizowane od poniedziałku do piątku, a także w niedzielę (wyloty z Warszawy), zaś w drugą stronę z Lublina od poniedziałku do soboty. W tym momencie pewne jest iż LOT zabezpieczył zezwolenia na starty i lądowania (tzw. sloty) pod ewentualny start trasy.

Narodowy przewoźnik pragnie zapewne utrzymać lubelskich pasażerów których odpływ może spowodować uruchomienie połączenia do Monachium przez linie BMI oraz modernizacje połączeń drogowych i kolejowych na trasie Lublin – Warszawa przez co czas potrzebny na dotarcie do stołecznego lotniska znacząco się wydłuży.

Zapytany o komentarz Pan Adrian Kubicki – dyrektor ds. komunikacji podkreśla:

Nie jest to ostateczny rozkład połączeń. Analizujemy wiele rozwiązań i zabezpieczamy możliwości ich realizacji, ale to nie oznacza, że wszystkie z tych połączeń ruszą, ani że ruszą w podanym terminie.

Przypomnijmy, iż połączenie z Warszawą było przez kilka tygodni realizowane przez linie Eurolot na przełomie roku 2014 i 2015.

Leave a Reply