PLL aktywnie wspiera czartery

0
1387
Egzotyczne wakacje

20130904_202349_LLSW listopadzie na łamach Latanie z Lublina opublikowany został wpis dotyczący nowej praktyki polskich lotnisk dopłacających biurom podróży za realizację połączeń czarterowych. Przywołałem wtedy wypowiedź rzecznika PLL Pana Piotra Jankowskiego, który określił stopień takich dopłat naszego lotniska na zero. Jak się możemy jednak dowiedzieć z dzisiejszej publikacji Kuriera Lubelskiego strategia władz spółki w tej kwestii zmieniła się.

Autorka artykułu powołuje się na wypowiedź anonimowego przedstawiciela lubelskich biur podróży według którego w ostatni piątek odbyło się spotkanie na którym zaproponowano dopłaty od 15 do 55 złotych za każdą sprzedaną wycieczkę z podlubelskiego lotniska oraz możliwość oferowania turystom tańszego parkingu (55 złotych – normalna stawka 80 PLN).

Takie działania na pewno powinny przynieść pozytywny skutek choć moim zdaniem potrzeba czasu aby odbudować zaufanie potencjalnych turystów, gdy poprzednie wyloty z Lublina były odwoływane na tydzień przed zaplanowaną datą. Nie bez znaczenia jest też polityka cenowa biur podróży o której kilkakrotnie informowali nas czytelnicy polegająca, iż wycieczki z Lublina były droższe niż te sprzedawane z Warszawy bądź Rzeszowa – taka sytuacja nie powinna mieć oczywiście miejsca.

Przypomnijmy, iż na letni sezon biuro podróży Itaka zaplanowało aż 7 kierunków czarterowych z Lublina tj. Bułgarię, Turcję, Egipt, Kretę, Tunezję kontynentalną Hiszpanię oraz należącą do tego państwa – Fuerteventurę, czyli jedną z Wysp Kanaryjskich. Największą szansę na realizację według Kuriera mają:  Hiszpania, Turcja, Grecja oraz Bułgaria.

Wakacje z wylotem z Lublina z katalogu Itaki.

Leave a Reply