Nowa inwestycja na terenie PLL – terminal cargo

5
1465
Egzotyczne wakacje

Port Lotniczy Lublin oficjalnie ogłosił rozpoczęcie współpracy z włoską firmą Xpress Handling. Dzięki temu na terenie lotniska powstanie budynek zaplecza obsługi naziemnej lotniska, a w przyszłości magazyn czasowego składowania towarów. Inwestycja znacznie usprawni obsługę przesyłek, które już teraz są odprawiane w porcie. Pozwoli to również na zwiększenie ruchu towarowego. Budynek wraz z infrastrukturą ma zostać oddany do użytku w styczniu 2016 roku.

wizualizacja
wizualizacja wyglądu terminala

Prezentacja szczegółów inwestycji w krótkim filmiku inwestora:

5 KOMENTARZE

 1. To raczej namiastka cargo. A przesyłki nie będą zbyt pokaźnie bo i zbyt duże samoloty nie mogą tu lądować, zbyt krótki pas aby coś ciężkiego z stąd zabrać, raczej takimi towarami zajmie się Rzeszów który ma do tego odpowiednią infrastrukturę i długość pasa startowego.

  • komentarz niespecjalnie obiektywny – jakoś brak budynku terminala cargo oraz długość pasa nie przeszkodził w lądowaniu i załadunku An-124 Rusłana czyli trzeciego, co do wielkości, samolotu transportowego na świecie 🙂
   od jakiegoś czasu regularnie nasze lotnisko odwiedza IŁ 76 w celach cargo, w ostatnim czasie 2 razy goscilismy An-26

   • Można by dawać za przykład Rusłana ale przyleciała po dwa nie za ciężkie śmigłowce, gdyby załadować w niego ładunek o maksymalnym ciężarze i zatankować do pełna, tak jak to się robi na innych lotniskach, to okazałoby się, że nie mógłby wystartować, za krótki pas, dlatego cargo będzie tylko po części tym czym mogłoby być.

    • przeciez cargo lotnicze to nie tylko przesylki wielkogabarytowe ale rowniez drobnica. Skoro za inwestycje wziela sie prywatna firma to o jej sens raczej nie mamy sie co martwic

     • Dobrze powiedziane drobnica, takie cargo będzie u nas, małe ładunki, duże ładunki będą przewożone na lotniska mające do tego odpowiednie przystosowanie aby je można było przetransportować w odległe miejsce.

Leave a Reply