W 24 minuty do Lublina z Warszawy – relacja z podróży

0
3187
Egzotyczne wakacje

W serwisie NEXT należącym do serwisu Gazeta.pl opublikowany został reportaż z podróży na najkrótszej krajowej trasie obsługiwanej przez Polskie Linie Lotnicze LOT – mowa oczywiście z najnowszym połączeniu z Lotniska Lublin z Warszawą.

Redaktor Jakub Panek oprócz szczegółowego opisu przebiegu krótkiego lotu oraz wizyty w Lublinie, dużą cześć artykułu poświęca analizie możliwości przesiadkowych dostępnych dzięki temu połączeniu zarówno tych krajowych jak i zagranicznych. Dodatkowo jako podsumowanie dziennikarz zamieścił sprawozdanie z postępu prac przy remontach drogowych i kolejowych, które mogą mieć znaczący wpływ na dalsze losy tej trasy. Serdecznie zapraszam do lektury.

Jako ciekawostkę pokazujemy Wam również filmik znaleziony w sieci, nagrany przez pasażera ready 1111, który dokumentuje całość rejsu z Lotniska im. Chopina do Portu Lotniczego Lublin.

Przypominamy, iż loty na tej trasie obsługiwane są przez samolot Bombardier-Q400, który na pokład może zabrać 78 osób. Z Warszawy samolot wystartuje o godzinie 13:40 z lądowaniem w Lublinie o 14:25, skąd pasażerowie odlecą o godzinie 15:10. Rejsy odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele.

Połączenie dedykowane jest przede wszystkim dla pasażerów tranzytowych. Loty umożliwią komunikację pomiędzy Lublinem, a największymi miastami w Polsce jak również poprawi się oferta połączeń europejskich oraz do Ameryki Północnej.

Leave a Reply